Reklam
Reklam
Necmettin ÇUHADAROĞLU

Necmettin ÇUHADAROĞLU

AYMAZLIK...

24 Ocak 2022 - 11:17

Pespaye insanların fütursuzca saldırıyor olmaları aymazlıktan başka bir şey değil.
Varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan.
Önce demokrasiye sığındılar.
Demokrasi; sandıktan ne çıkarsa kabulümüz dediler.
Sandıktan çıkana razı olmadılar.
Vatandaş hür iradesi ile Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçti.
İşte ne oldu ise bundan sonra oldu.
Hazımsızlık bunların genlerinde var her halde.
CHP’den grup başkan vekilleri dahil eteklerinde ne varsa döktüler.
Sonuç ise ortada.
Onlar hala vıdı vıdının peşindeler.
Bilmedikleri bir şey var, laf ile peynir gemisi yürümüyor.
Mesleğinin adı ne olursa olsun, kimse ama kimse Cumhurbaşkanlık makamını aşağılayamaz, dalga konusu yapamaz.
Yaparsa cezasını çeker.
Utanmaya yüzü olmayanlar, kendilerine ters kelepçe takılmadığı halde ellerini arkasına götürerek ters kelepçe takıldı bana imajını vermeye devam ede dursun vatandaşımızla dalga geçmeye çalışanlara yine vatandaşımız en güzel cevabı sandıkta verecek.
Kendilerine beyaz Türkler adını veren, kendilerini şehirli ve seçkin insan sayan bu grup kaynağı belli olmayan paralarla kurulan Soros’un çocukları tarafından finanse edilen basın yayın organlarınca düşünce örgütleri adı altında yemlenen ödemelerini çatır çatır alan kişiler şunu un utmamalıdırlar, demokrasi ve adalet herkese bir gün lazım olacak.
ABD başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gitmeli demişti. Aslında açıklaması şöyle idi; "Bence ona (Erdoğan'a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Parlamento'ya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için... Bu iş bir süre iyi gidiyordu. Bir yol haritamızın olduğunu açıkça göstermemiz lazım. Düşündüğümüz şeyle ilgili sesimizi yükseltmemiz lazım, bedel ödemeli. Nasıl çalışacaklarını anlamak için çevresinde F-15 savaş uçağı uçurdukları hava savunma sistemi olduğuna göre ona belli silahları satmaya devam edip etmeyeceğimiz konusunda bedel ödemeli. Yani çok endişeliyim. Ama benim yaptığım gibi onlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan'ı yenecek duruma gelmeleri için hala var olan Türk liderliği unsurlarından daha fazla verim almalı ve onları güçlendirmeliyiz. Darbe ile değil, seçim süreci ile... Partisi, İstanbul'dan dışarı atıldı. Peki biz ne yapıyoruz? Burada oturup boyun eğiyoruz.
 
Yapacağım en son şey, ona Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu. Kesinlikle en son şey. Ve onlara Kürtlerle ilgili olarak birkaç görüşmem oldu. O dönem henüz üzerlerine gitmiyorlardı.
Yani şunu göstermemiz lazım. Türkiye, Rusya'ya bağımlı olmayı istemek zorunda değil. Uzun bir zaman önce o elmadan bir ısırık aldılar. Ama şu ana kadar onlara davrandığımız şekilde davranmaya devam etmeyeceğimizi anlamak zorundalar. Yani çok endişeliyim. Hava üslerimiz ve onlara erişimimize dair de çok endişeliyim. Bence bölgedeki müttefiklerimizle bir araya gelerek, onun bölgedeki faaliyetlerini nasıl izole edeceğimizle ilgilenmek bizim için son derece fazla iş olacak.
Özellikle Doğu Akdeniz'de petrolle ilgili faaliyetleri ve görüşülmesi uzun sürecek olan çok sayıda başka şey... Ama cevabım 'evet, endişeliyim.'"demişti.
İşte sorun bu.
Ülkesini ve vatandaşlarını seven ve dünya devletleri arasına girmesini sağlayan birisini neden istemiyorlar belki yukarda anlattığım ve ABD başkanının açıklamaları böyle.
Buna rağmen hala Erdoğan’a söz söyleyecek adamın biraz şerefinden ve birazda haysiyetinden yoksun olması gerekir.
Benden söylemesi.
Bu günlükte bu kadar.
Kalın Sağlıcakla.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum