Reklam
Reklam

KUL HAKKI YİYENLERLE AYNI DÜNYA GÖRÜŞÜNDE DEĞİLİZ

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, katıldığı bir televizyon programında, Kayseri OSB Başkanı ve yönetimini eleştirdi. Kiracıoğlu, “Sanayicinin 16 milyon dolarını Dubai'de batıran, sanayicinin parası ile son model lüks otomobillere binen, odasına 125 bin dolarlık televizyon alanlarla aynı dünya görüşünde değiliz” dedi.

KUL HAKKI YİYENLERLE AYNI DÜNYA GÖRÜŞÜNDE DEĞİLİZ

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, katıldığı bir televizyon programında, Kayseri OSB Başkanı ve yönetimini eleştirdi. Kiracıoğlu, “Sanayicinin 16 milyon dolarını Dubai'de batıran, sanayicinin parası ile son model lüks otomobillere binen, odasına 125 bin dolarlık televizyon alanlarla aynı dünya görüşünde değiliz” dedi.

KUL HAKKI YİYENLERLE AYNI DÜNYA GÖRÜŞÜNDE DEĞİLİZ
13 Ekim 2021 - 10:02

ALLAH’IN AFFETMEDİĞİ TEK ŞEY KUL HAKKI
OSB’ne Sahip çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, E Tv'de yayınlanan Kayseri Kulisi programında, Kayseri OSB'nin içinde bulunduğu borç batağı, sıkıntılar ve yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı.  Kayseri OSB yönetimini işaret ederek, "Sanayicinin 16 milyon dolarını Dubai'de batıran, sanayicinin parası ile son model lüks otomobillere binen, odasına 125 bin dolarlık televizyon alanların dünya görüşü ile aynı görüşte değiliz. Dediğim gibi bizim dünya görüşümüz kul hakkı yememek üzerine kuruludur. Allah'ın affetmediği tek şey kul hakkıdır. 1200 sanayiciden bu hakları helal ettireceksiniz. Ondan sonra başkasının dünya görüşünü soruşturacaksınız" dedi.
ZARARI RAKAMLARLA ORTAYA KOYDU
E Tv'deKİ programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kiracıoğlu, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetim kurulunun yaptığı uygulamalar nedeniyle Kayserili sanayicinin zarara uğradığı bir kez daha gözler önüne serdi. Kayseri OSB'nin Dubai TTM yatırımından kaynaklanan zararı rakamlarla ortaya koyan Kiracıoğlu, sanayicinin kendi parasının nerelere harcandığını sorgulaması gerektiğini vurguladı.
KAPALI OYLAMA İÇİN 370 İMZA TOPLADIK
Kayseri OSB'nin yakın bir tarihte mali genel kurula gideceğini de ifade eden Kiracıoğlu, sanayicinin hakkının korunması ve yapılan işlerin sağlıklı şekilde sorgulanması açısından mali genel kurulda kapalı oylama yapılması gerektiğini ifade etti.
Kiracıoğlu, "Biz genel kurul için hem bir piyasa yoklaması olması adına hem de genel kurulda yapılmasını istediğimiz 9 gün boyunca çalıştığımız bir imza kampanyamız vardı. imza kampanyası nedir? Sanayicimizin bu ibra oylamasında kapalı oylamayla bu işlemi yapmasını istediğimiz için bir imza topladık. 15-20 kişilik dedikleri grubun bugün topladığı imza 4 klasör. 377 imza var şu an kapalı oylama yapılması için. Bu sadece 8-9 günde oldu. Çekinen, ticareti olan bazı sanayici dostlarımızda 'imza vermeyelim de biz sizi destekliyoruz' tarzında açıklamalar oldu. Toplam 450-500 kişi ile görüşüldü. Toplam sanayide gezilmedi henüz. Bu kişileri, imza sahibi kişileri de elde edemezler zaten. Hani biz dedikoducuyduk. Hani biz vasıfsızdık. Hani biz 15-20 kişiydik" şeklinde konuştu.
KAPATILMAK İSTENİRSE BİZ ADAY OLURUZ
Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu olarak, Kayseri OSB'ye ve Kayseri'ye zarar vermek gibi bir anlayışla hareket etmediklerini ve yönetime gelmek amacıyla bu girişimleri yapmadıklarını kaydeden Kiracıoğlu, sanayicinin hakkını korumak üzere sürdürdükleri görevin mali genel kurulda sona ereceğini hatırlattı.
Kiracıoğlu, "Ancak, karşımıza bu olayları kapatacak, bu olayları yumuşak geçiş yapacak bir aday veya bir profil görürsek, direkt müdahale eder ve aday oluruz. Ama bu işi, anlattığımız olayları sonuna kadar takip edecek, mahkeme sürecine müdahil olacak, hatta bizim ulaşamadığımız bilgileri de ortaya çıkartacak bir kişi gelirse biz onu destekleriz. Ama böyle bir kişiyi göremezsek tabi ki grubumuzdan biri aday olacak. Bu muhtemelen şu an için ben gözüküyorum ama o zamanki durumlar neyi gösterir bilemiyorum. Şu an için bir seçim olmadığı için bunu konuşmamız yanlış" dedi.
KUL HAKKI YEMEMEK ÜZERİNE KURULUDUR
Dünya görüşüne ilişkin soruları yanıtlayan Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, elinde gösterdiği ve Kayseri OSB yönetiminin ortaya çıkardığı zararın yazılı olduğu tabloları işaret ederek, "Bu işlemleri yapanlar dünya görüşüyle aynı görüşü taşımıyoruz biz. Kusura bakmasınlar ben bu işlemleri yapan sanayicinin 16 milyon dolarını Dubai'de batıran, sanayicinin parası ile son model lüks otomobillere binen, odasına 125 bin dolarlık televizyon alanların dünya görüşü ile aynı görüşte değilim. Eğer bu suçları kapatacaksak benim dünya görüşümün ne olduğunu biliyorlar mı acaba. İnsanların dini görüşleri Allah'a şükürler olsun inançlı bir insanız. Elhamdülillah Müslüman’ız. İnsanların ne yaptığını bilemezsiniz. Ama dediğim gibi bizim dünya görüşümüz kul hakkı yememek üzerine kuruludur. Allah'ın affetmediği tek şey kul hakkıdır. 1200 sanayiciden bu hakları helal ettireceksiniz. Ondan sonra başkasının dünya görüşünü soruşturacaksınız" ifadelerini kullandı.