Reklam
Reklam

KİTAP AŞKI FUAR TAŞTI

Kayseri’de açılışı yapılan ve ziyaretçi rekorunu elinde bulunduran Kayseri 4. Kitap Fuarı, üçüncü gününde 214 bin 610 kişiyi ağırladı.

KİTAP AŞKI FUAR TAŞTI

Kayseri’de açılışı yapılan ve ziyaretçi rekorunu elinde bulunduran Kayseri 4. Kitap Fuarı, üçüncü gününde 214 bin 610 kişiyi ağırladı.

KİTAP AŞKI FUAR TAŞTI
05 Aralık 2021 - 18:25 - Güncelleme: 05 Aralık 2021 - 18:27

ZİYARETÇİ AKINI
Kayseri Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını sürüyor. Kayseri ve çevre illerden gelen kitapseverler, Türkiye’nin en ünlü yazarları ile birebir görüşme imkanı bulurken, yazarların düzenlediği imza törenlerine de katılım sağlıyor. Fuarın ikinci günü olmasına rağmen 135 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını söyleyen Sun Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Saçmacı, "Türkiye’nin en büyük kitap fuarı etkinliği diyebiliriz. Çünkü ziyaretçi rekorunu elimizde bulunduruyoruz. Müthiş bir kalabalık var. Fuarın üçüncü günü kapanmasına saatler olduğu halde ziyaretçi sayımız 214 bin 610. Müthiş bir yoğunluk var, çok güzel geçen bir kitap fuarımız var. Özellikle Kayseri halkından ve çevre illerden fuarımıza müthiş bir ziyaretçi akını var. Herkes Kayseri Fuarı’nı bekliyor, çünkü sosyal medya hesaplarında fuarın tarihi soruluyordu. En büyük destekçimiz Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç her zaman manevi desteklerini hissettirdi. Emeği ve katkısı çok büyük. Biz de bu destekle birlikte üstümüze düşenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" dedi.
Fuar ile ilgili vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler olduğunu da sözlerine ekleyen Saçmacı, "Ziyaretçilerimiz; özellikle gelen yazarlardan çok memnun. Yazarlarımız da Kayserimizden çok memnun. İmza alanlarımız tamamen dolu, alanlarda boşluk bulamıyoruz. Araya saat koyabilecek zaman dilimi olmuyor. İşi güzel bir şekilde akışında devam ettirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
İMZA GÜNÜ VE SÖYLEŞİLERE YOĞUN İLGİ
Edebiyat dünyasının önemli isimleri Kayseri 4. Kitap Fuarı’nda sevenleriyle buluşmaya
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 4b gerçekleştirilen Anadolu’nun en çok ziyaret edilen kitap fuarı Kayseri Kitap Fuarı’nda ünlü şair ve yazarlar kitapseverlerle söyleşide bir araya geldi.
Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen Kayseri 4. Kitap Fuarı’nın ilk gününde Konferans Salonu’nda ünlü şair, yazar ve düşünürler sevenleriyle buluştu.
Fuarın ilk gününde söyleşi programında Hayati İnanç hayranlarıyla bir araya gelirken, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy ile araştırmacı yazar Abdurrahman Uzun’un da söyleşi programı da büyük ilgi gördü. Ayrıca kitap fuarının ilk gününde şair ve yazarlar Ahmet Selçuk İlkan, Mete Yarar, Nihal Osmanoğlu, Mehmet Emin Ay, Tarkan Köylü ve Beyza Alkoç da okurlarıyla buluşarak, hem söyleşi programı yaptılar hem de kitaplarını imzaladılar.
Haftasonu ise bir birinden değerli isimler Dr. Ramazan Kurtoğlu, İsmail Hakkı Aydın, İmdat Avşar, Savaş Barkçin, Ahmet Taşağıl ve Mehmet Ali Bulut, Abdurrahman Uzun, Bekir Develi, Nihat Bengisu, Rıfat Yörük, Saliha Erdim, Sıtkı Aslanhan, Mehmet Yıldız, Ömer Tuğrul İnançer, Murat Akan, Prof. Dr. Serhat Fındık imza günü ve söyleşi programı düzenledi.