Reklam
Reklam

7'DEN 70'E KİTAP SEVGİSİ

4.'sü düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı, 7’den 70’e her yaş grubundan kitapseverin yoğun ilgi göstermesi ile dolup taşıyor. Kitap Fuarı, 5. günün sonunda 314 bin 566 ziyaretçiyi ağırladı

7'DEN 70'E KİTAP SEVGİSİ

4.'sü düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı, 7’den 70’e her yaş grubundan kitapseverin yoğun ilgi göstermesi ile dolup taşıyor. Kitap Fuarı, 5. günün sonunda 314 bin 566 ziyaretçiyi ağırladı

7'DEN 70'E KİTAP SEVGİSİ
08 Aralık 2021 - 10:09

MİNİKLERİN KİTAP FUARI HEYECANI
Sezai Karakoç anısına açılan 4. Kayseri Kitap Fuarı, kitapseverler ve tüm Kayserililer tara­fından yoğun ilgi görüyor. Fuarın en dikkat çeken ziyaretçileri minik öğrenciler olurken, fuarı gezen öğrenciler kitapları çok sevdiklerini, kitapların ya­zarlarını görüp ve tanışmak için fuara geldiklerini söylediler. Yeni kitaplar keşfetmek için kitap fua­rında olduğunu ifade eden 12 yaşındaki öğrenci Sedanur Oral, “Fuarı çok güzel buldum. Yaşıtım olan arkadaşlarım da buraya gelmeliler, kendileri­ne göre birçok kitap var. O güzel kitapları keşfet­sinler, okusunlar, yeni bilgiler öğrensinler” dedi.
FUAR HER KESİME HİTAP EDİYOR
13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Nergis İmamoğlu ise Kitap Fuarı’na geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Aradığım kitapların çoğunu burada buldum. Çok güzel, çok verimli kitaplar var. Bazı kitapları inceledim. Korku ve macera kitapları daha çok seviyorum. Önceden de kitap fuarlarına birçok kez geldim. Her geldiğimde de yeni yeni kitaplar bakıyorum” diye konuştu. Kitap okumanın çok fay­dalı olduğunu belirten 12 yaşındaki Badegül Çomak, “Burası çok güzel, kitaplar da çok güzel. Yazarlar da burada zaten. Hiç yazarla tanışmadım ama inşallah bugün tanışırım. Kitap fuarını herkese öneririm. Kitap okumanın faydaları çok. Herkes kitap okuya­rak kendini geliştiriyor” derken, 13 yaşındaki Sude Naz Yüksel de fuarda her kesime hitap eden kitaplar olduğunu, yazarlarla tanışmanın kendisini heyecan­landırdığını ifade ederek, yaşıtlarını kitap fuarına davet etti. Lise öğrencisi Yusuf Sungur da kitap fua­rının gençler açısından büyük derecede katkı sağla­dığını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Gerçekten bu güzel etkinliği düzenleyenleri tebrik ediyorum. Dün bir yazarımızdan imza aldım. Bugün de okulumuzla birlikte geldik. Ülkemizde kitaba soğuk olan insan­lar illaki vardır. Buraya geldiklerinde gerecekten çok değişiyorlar. Kitabın kokusu yeter. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a böyle bir fuar hazırladıkları için çok teşekkür ede­rim.” Kitap fuarını ziyaret eden minik öğrencilerin heyecanları ve mutlulukları gözlerinden okundu.
GENÇLER, KÖY OKULLARINA KİTAP BAĞIŞLIYOR
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Mec­lisi’nin Sezai Karakoç anısına düzenlenen 4. Kayseri Kitap Fuarı’nda köy okulları için ‘Bağışladığın Her Kitap Geleceğe Umut Olsun’ sloganıyla kitap topla­ma kampanyasına gençler de ilgi gösteriyor. Standa gelen ve köy okulunda eğitim, öğretim gören minik­ler için kitap bağışı yapan Büşra Nur Yorulmaz isimli genç, “Kitap Fuarı çok güzel. Çok fazla kitap var. Kendime yeterince kitap aldığımı hissettim ve Genç­lik Merkezi’nin kampanyasında da köy okulunda ki çocuklara kitap gönderildiğini öğrendim. Destek olmak istedim” dedi.