Reklam
Ahmet SARIKUŞ

Ahmet SARIKUŞ

OLABİLİR Mİ?

02 Kasım 2020 - 10:11

10 Temmuz 1856 tarihinde Sırbistan sınırları içerisinde yer alan Similjan kasabasında bir çocuk dünyaya geldi. Babası bir din adamı olan Nikola Draganic çocuk yaşlardan beri takıntılı bir ruh haline sahipti.
Yapmak istediği şeylerin üzerine gidiyor, sonunda da başarıyordu. Bu başarı, onun yüzyıllar sonrasında bile konuşulmasına vesile olacaktı.
***
Babası, onun kendisi gibi bir papaz olmasını istese de o bilim üzerine yoğunlaştı. Elektrik, motor, akım, fizik, matematik; Nikola için her şey demekti. Nikola, reşit olduktan sonra kendi soyadını kullanmak istemediği için değiştirdi. Dünya onu, Nikola Tesla olarak tanıyacaktı.
***
Nikola Tesla, insanlığın yararına birçok icat gerçekleştirmiş; ancak bu icatların tamamını gençlik yıllarında gittiği Amerika Birleşik Devleti’nde yapmıştı.
***
Yaptığı birçok icatla adından söz ettiren Tesla, özellikle elektrik akımları konusunda uzmanlığını tüm dünyaya kanıtlamıştı. Enerjinin kablosuz olarak iletilmesi konusunda da çalışma yürüten Tesla, bunu da başardı. 1891 yılında patentini aldığı Tesla bobini ile kısa mesafede enerjiyi kablosuz olarak aktardı.
***
Tesla o yıllarda bir mucitliğe daha imzasını atıyordu. İcat ettiği titreşim makinası ile elektromanyetik dalgalar oluşturuyor ve çevresini sallamaya başlıyordu. Bu bir nevi, deprem makinası idi.
***
Nikola bu makinayı denemek için aktif ettiğinde içerisinde bulunduğu binanın camlarını bile kırıyordu. Hatta bina sallanıyor, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyordu.
***
Konuyla ilgili Tesla’nın, “Birkaç dakika içinde kirişin titremeye başladığını hissettim. Yavaş yavaş titremenin yoğunluğu arttı ve tüm inşaatı kaplamaya başladı. En sonunda yapı gıcırdamaya ve bükülmeye başlamıştı. İşçiler deprem olduğunu sanmış ve iskelelerden aşağı atlamıştı. Binanın yıkılacağı söylentileri yayılmaya başlamış, polis birlikleri yola çıkmıştı. Ciddi bir sonuç doğmasına mahal vermeden vibratörü kapattım. Eğer on dakika daha fazla işler halde bıraksaydım tüm yapı yerle bir olacaktı. Aynı vibratörle Brooklyn Köprüsünü bir saatten kısa bir süre içerisinde yerle bir edebilirdim” sözlerini kullandığı iddia ediliyor.
**
Tesla’nın, bugün varlığı henüz ispatlanmamış bu icada imza attığı dilden dile dolaşıyor. Hatta Amerika Birleşik Devletleri’nin, deprem makinasını geliştirerek HAARP Sismik Savaş Gemisi’nde kullandığı da iddialardan biri.
**
Ocak ayında İran’da meydana gelen depremlerin, geçtiğimiz hafta İzmir’de meydana gelen depremin; HAARP tarafından yapılmış olabileceği konuşulanlar arasında.
***
Akıl, mantık, bilim, ihtimal, gerçeklik…
Bu iddialara inanmak için yukarıda saydıklarımızın tamamının tek noktada birleşmesi gerek.
Bunlar bugün sadece iddiadan ibaret. Kanıtlanmış bir gerçeklik yok.
***
Ancak konu hakkında yorum yapacak olursak, şaşırdığımız onca icadın karşısında bu deprem makinası az bile.
***
Küçümsemek için söylemiyorum ama, basit bir televizyonun bile çalışma mantığını derin bir düşünce ile sorgularsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Deprem makinası olabilir mi, bence olabilir!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum